Neden porselen tezgah tercih etmeliyim ?

Porselen tezgahlar, özellikle diğer tezgahlardan çok daha az bakım gerektirmesi nedeni ile kullanıcılara eşsiz bir kolaylık sağlamaktadırlar. Kolayca sıcak tencerenizi üzerine koyabilir, antibakteriyel olması sayesinde yiyeceklerinizi gönül rahatlığıyla üzerinde doğrayabilirsiniz. Isıya, leke tutmaya ve çizilmelere karşı yüksek dirençli olmakla birlikte aynı zamanda UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır. Solmaya karşı yüksek direnci ile de aldığınız ilk günkü estetiğini yıllar boyunca koruyor. Porselen tezgahlar, yüksek sıcaklığa dayanıklı, darbelere ve çizilmelere karşı daha dirençlidir. Bunun yanı sıra, neme karşı olan özel direnci ile bakteri ve mantar oluşmasını engelleyerek kullanıcılara insan sağlığı için tamamen zararsız ve hijyenik bir alternatif oluşturmaktadırlar.

Çimstone Vb. kuvars ürünler Isıya Dayanıklı Mıdır?

Çimstone ve Belenco yapısal olarak ısıyla kısa süreli temasta, diğer taşlardan daha dayanıklıdır. Ancak, her türlü taş, ani ve hızlı sıcaklık değişimlerine maruz kalması halinde zarar görebilir. Yüzeyin ısı farklılıklarına karşı diğer tüm malzemelerde olduğu gibi korunmasını öneririz. Bu sebeple ateşten alınan tencere gibi çok yüksek sıcaklığa ulaşmış mutfak kapları ile tezgahın temasından kaçınılmalı, bu kapların altına mutlaka nihale (altlık) konulmalıdır. Yüksek sıcaklıklara maruz bırakılan yüzeyin ürün özelliğine göre farklı tepkiler vermesi (çatlama, renkte açılma, yüzey bozukluğu) beklenebilir.

Mermer ve Granit Arasındaki Fark Nedir?

Mermer ve granit farklı oluşum evrelerine sahiptir. Granit oluşum evresini daha geç tamamladığı için mermere göre daha sert ve geçirgenliği çok daha azdır. Mermerin yüzeyi daha yumuşak olduğu için leke tutar ve çizilir.

Granit; Mutfak, Banyo, Dış Cephe Ve Benzeri Alanlarda Neden Tercih Ediliyor?

Öncelikli sebebi doğal bir malzeme oluşudur. Hiçbir yapay malzeme ihtiva etmemesi insan sağlığı açısından kritik öneme sahiptir. Evlerin sağlık açısından en önemli mekânı mutfaklarda, yiyecek ve içeceklerin bolca temas ettiği tezgâhlarda bakteri barındırmaz. Aynı zamanda su geçirgenliğinin çok düşük olması, yüksek ısıya dayanıklı olması; örneğin ocaktan alınmış bir tencerenin üzerine konulması halinde granitin hiçbir zarar görmemesi, leke tutmaması, çizilmemesi, bu doğal taşın tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Ve diğer doğal taşlara kıyasla desen ve renk seçeneklerindeki benzersiz çeşitlilik, sağlık, zevk ve kalıcılığı bir arada barındıran unsurlarıyla graniti yaşam alanlarımızın giderek vazgeçilmezi kılmaktadır.

Granit Lekelenir mi?

Yanıtı en çok merak edilen soruların başında, granitin limon, alkol veya bünyesinde kimyasal barındıran temizlik malzemelerinden etkilenip etkilenmediğidir. Bu açıdan granitin, yapı taşları içerisinde mermer vb. tezgâhlarda kullanılan diğer taşlardan en temel farkı bu alanlardaki dayanıklılığıdır.

Granit Çizilir mi?

Granit ancak kendisinden daha sert bir malzemenin üzerine ısrarla sürtülmesiyle çizilebilir. Graniti sadece elmas çizebilir, bu nedenle granit işlenirken elmas uçlu malzemelerle kesilerek işlem yapılır.

Granit Nasıl Temizlenir?

Sabunlu suyla silinerek kolayca temizlenir. Silme işleminden sonra sabunun granit üzerinde kurumaması için durulamanız sağlığınız için tavsiye edilir.

Kuvars ürünler nasıl üretilir?

Çimstone vb markalar levha olarak üretilir. Çimstone  vb. levhaların üretim süreci sert, granül halindeki, doğal kuvars tanecikleriyle başlar. En nitelikli kuvars yataklarından çıkarılan, titizlikle seçilen farklı boyutlardaki kuvars tanecikleri reçine ve pigmentlerle karıştırılıp vibrasyon, vakum ve sıkıştırma uygulanan vibropress sistemiyle gözeneksiz, kompakt ve sert bir yüzey malzemesine dönüştürülür.

Kuvars Nedir?

Kuvars elmas, safir ve topazdan sonra doğadaki en sert mineral taştır. Mohs sertlik skalasında 10 Mohs olan elmasın sertliğine 7 Mohs sertliği ile oldukça yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone ve Belenco, metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile ömür boyu yüksek aşınma dayanımı gösterir. Eğilme ve darbe dayanımı yüksek olan Çimstone ve Belenco, kesim veya nakliye gibi işlemler esnasında kolaylıkla çatlamaz, kırılmaz. Ayrıca, tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar.

Neden kuvars ürünlerini tezgah için tercih etmeliyim?

Çimstone , Belenco, Coante ve Silestone gibi ürünler birbirinden güzel renk ve doku seçenekleri ile şıktır, modern mutfakların mimari çizgisini tamamlayan estetik görüntüsü ile benzersizdir. Kuvarsın dayanım üstünlüğü sayesinde sağlamdır, sıvı emmeyen ve leke tutmayan yapısı ile hijyen belgesine sahip özel bir yüzey kaplama malzemesidir.

Çimstone vb markaları diğer doğal taşlarla, özellikle de granit ve mermerle karşılaştırır mısınız?

Diğer doğal taşların aksine, yapısında kılcal çatlak bulunmayan ve sıvı emmeyen Çimstone ve Belenco vb kuvars ürünler, leke tutmaz, günlük temizlik malzemeleri, hatta sadece nemli bir bezle bile kolaylıkla temizlenebilir. Mikro gözeneklere ve kılcal çatlaklara sahip doğal taşlar suyu bünyesine emerek leke tutarken, diğer yandan da bu kılcal çatlaklar bakterilerin yaşaması için elverişli ortam yaratır. Kompakt yapısı sayesinde kuvars tezgahlar, bakteri üremesine elverişli ortam yaratmayan, hijyen raporuna sahip özel bir yüzey kaplama malzemesidir. Çimstone vb ürünler, diğer doğal taşlara zarar veren sirke, limon, zeytinyağı, şarap gibi mutfakta her gün kullanılan malzemelerin yıpratıcı etkisinden de zarar görmez. Parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alan Çimstone vb ürünler; mermer, granit gibi parlatma, cila gerektirmeden ilk günkü görünümünü yıllarca korur.