Çimstone Ve Belenco Ne Kadar Dayanıklıdır?

Çimstone ve Belenco kırılma, aşınma ve çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Her türlü yüzey gibi Çimstone ve Belenco da fiziksel özelliklerini zayıflatan etkilere (çok güçlü kimyasallar ve çözücüler, yüzeye uygulanacak aşırı kuvvet veya darbe gibi) maruz kalması durumunda kalıcı olarak hasar görebilir.

Çimstone Ve Belenco Isıya Dayanıklı Mıdır?

Çimstone ve Belenco yapısal olarak ısıyla kısa süreli temasta, diğer taşlardan daha dayanıklıdır. Ancak, her türlü taş, ani ve hızlı sıcaklık değişimlerine maruz kalması halinde zarar görebilir. Yüzeyin ısı farklılıklarına karşı diğer tüm malzemelerde olduğu gibi korunmasını öneririz. Bu sebeple ateşten alınan tencere gibi çok yüksek sıcaklığa ulaşmış mutfak kapları ile tezgahın temasından kaçınılmalı, bu kapların altına mutlaka nihale (altlık) konulmalıdır. Yüksek sıcaklıklara maruz bırakılan yüzeyin ürün özelliğine göre farklı tepkiler vermesi (çatlama, renkte açılma, yüzey bozukluğu) beklenebilir.

Mermer ve Granit Arasındaki Fark Nedir?

Mermer ve granit farklı oluşum evrelerine sahiptir. Granit oluşum evresini daha geç tamamladığı için mermere göre daha sert ve geçirgenliği çok daha azdır. Mermerin yüzeyi daha yumuşak olduğu için leke tutar ve çizilir.

Granitin Dayanıklılığı Ne Düzeydedir?

Granit, doğal yapı taşları içerisinde en sert ve dayanıklı olanıdır. Kendisinden daha sert bir nesne tarafından çok sert darbelere maruz kalmadığı sürece kırılması söz konusu değildir.

Granit; Mutfak, Banyo, Dış Cephe Ve Benzeri Alanlarda Neden Tercih Ediliyor?

Öncelikli sebebi doğal bir malzeme oluşudur. Hiçbir yapay malzeme ihtiva etmemesi insan sağlığı açısından kritik öneme sahiptir. Evlerin sağlık açısından en önemli mekânı mutfaklarda, yiyecek ve içeceklerin bolca temas ettiği tezgâhlarda bakteri barındırmaz. Aynı zamanda su geçirgenliğinin çok düşük olması, yüksek ısıya dayanıklı olması; örneğin ocaktan alınmış bir tencerenin üzerine konulması halinde granitin hiçbir zarar görmemesi, leke tutmaması, çizilmemesi, bu doğal taşın tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Ve diğer doğal taşlara kıyasla desen ve renk seçeneklerindeki benzersiz çeşitlilik, sağlık, zevk ve kalıcılığı bir arada barındıran unsurlarıyla graniti yaşam alanlarımızın giderek vazgeçilmezi kılmaktadır.

Granit Lekelenir mi?

Yanıtı en çok merak edilen soruların başında, granitin limon, alkol veya bünyesinde kimyasal barındıran temizlik malzemelerinden etkilenip etkilenmediğidir. Bu açıdan granitin, yapı taşları içerisinde mermer vb. tezgâhlarda kullanılan diğer taşlardan en temel farkı bu alanlardaki dayanıklılığıdır.

Granit Çizilir mi?

Granit ancak kendisinden daha sert bir malzemenin üzerine ısrarla sürtülmesiyle çizilebilir. Graniti sadece elmas çizebilir, bu nedenle granit işlenirken elmas uçlu malzemelerle kesilerek işlem yapılır.

Granit Başka Nerelerde Kullanılır?

Binalarda dış mekân kaplamaları başta olmak üzere yer döşemelerinde, asansör kenarlarında, merdivenlerde tercih edilir. Bunların yanında dekoratif ve zengin görsellik sağlayan şömine, bar, lavabo, masa, duvar, bank, çeşme, ocak başı, mezar yapımı, yüzme havuzu, döşeme projelerinde de tercih edilir.

Granit Renkleri Nelerdir?

Doğada gördüğünüz her renk granitte mevcuttur. Gri, siyah, kahverengi, mavi, yeşil, kırmızı, pembe, sarı, mor gibi doğada bulunan tüm renkleri içeren yüzlerce renk ve doku kombinasyonu vardır.

Granit Nasıl Temizlenir?

Sabunlu suyla silinerek kolayca temizlenir. Silme işleminden sonra sabunun granit üzerinde kurumaması için durulamanız sağlığınız için tavsiye edilir.

Çimstone ve Belenco Nasıl Üretilir?

Çimstone ve Belenco, levha olarak üretilir. Çimstone ve Belenco levhaların üretim süreci sert, granül halindeki, doğal kuvars tanecikleriyle başlar. En nitelikli kuvars yataklarından çıkarılan, titizlikle seçilen farklı boyutlardaki kuvars tanecikleri reçine ve pigmentlerle karıştırılıp vibrasyon, vakum ve sıkıştırma uygulanan vibropress sistemiyle gözeneksiz, kompakt ve sert bir yüzey malzemesine dönüştürülür.

Kuvars Nedir?

Kuvars elmas, safir ve topazdan sonra doğadaki en sert mineral taştır. Mohs sertlik skalasında 10 Mohs olan elmasın sertliğine 7 Mohs sertliği ile oldukça yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone ve Belenco, metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile ömür boyu yüksek aşınma dayanımı gösterir. Eğilme ve darbe dayanımı yüksek olan Çimstone ve Belenco, kesim veya nakliye gibi işlemler esnasında kolaylıkla çatlamaz, kırılmaz. Ayrıca, tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar.

Çimstone’un Ve Belenco ‘nun Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Çimstone ve Belenco yüksek aşınma, çizilme, darbe dayanımına sahip, leke tutmayan, gözeneksiz ve bu sebeple de kolay temizlenebilen, parlatma veya cila istemeyen, özel bakım gerektirmeyen, hijyenik bir malzemedir. Farklı dokularda, çeşitli efekt malzemelerle, geniş bir renk skalasında üretilebilen Çimstone ve Belenco estetik görüntüsü, üstün dayanımı ve kullanım kolaylığı ile mutfak tezgahları, banyo bankoları, zemin kaplamaları, iç ve dış cephe kaplamaları, merdiven, denizlik, süpürgelik gibi farklı uygulama alanları için ideal çözümler getirir.

Neden Belenco Ve Çimstone’u Tercih Etmeliyim?

Çimstone ve Belenco, birbirinden güzel renk ve doku seçenekleri ile şıktır, modern mutfakların mimari çizgisini tamamlayan estetik görüntüsü ile benzersizdir. Kuvarsın dayanım üstünlüğü sayesinde sağlamdır, sıvı emmeyen ve leke tutmayan yapısı ile hijyen belgesine sahip özel bir yüzey kaplama malzemesidir.

Çimstone’u Ve Belenco ‘u Diğer Doğal Taşlarla, Özellikle De Granit Ve Mermerle Karşılaştırır Mısınız?

Diğer doğal taşların aksine, yapısında kılcal çatlak bulunmayan ve sıvı emmeyen Çimstone ve Belenco, leke tutmaz, günlük temizlik malzemeleri, hatta sadece nemli bir bezle bile kolaylıkla temizlenebilir. Mikro gözeneklere ve kılcal çatlaklara sahip doğal taşlar suyu bünyesine emerek leke tutarken, diğer yandan da bu kılcal çatlaklar bakterilerin yaşaması için elverişli ortam yaratır. Kompakt yapısı sayesinde Çimstone ve Belenco, bakteri üremesine elverişli ortam yaratmayan, hijyen raporuna sahip özel bir yüzey kaplama malzemesidir. Çimstone ve Belenco diğer doğal taşlara zarar veren sirke, limon, zeytinyağı, şarap gibi mutfakta her gün kullanılan malzemelerin yıpratıcı etkisinden de zarar görmez. Parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alan Çimstone ve Belenco; mermer, granit gibi parlatma, cila gerektirmeden ilk günkü görünümünü yıllarca korur.